Opus Rea | Bir filmin hikayesi…

Opus Rea | Bir filmin hikayesi…

Opus Rea – Bir filmin hikayesi…
Eğitmen: Dayk Danzig
13 Nisan 2018, Cuma, 19:30
 

Proje Konusu:
Bir filmin hikayesini fotoğraflar ile anlatmak. Film üzerindeki görüntülerin hızlı akışını durdurmak, kare kare her bir görüntüyü fotoğraflara dönüştürmek.  Sinema tarihinin en önemli yapıtlarından  birini izledikten sonra, bu filmi özgün ve yaratıcı fotoğraf kareleri ile anlatma süreci. Bu süreç boyunca her katılımcı filmin ana konusuna bağlı kalarak fotoğraflar üretecektir. Bu üretimlerin sonunda tüm katılımcılardan toplanan fotoğraflar değerlendirilerek, bir seçim yapılacaktır.

Projenin amacı:
Fotoğraf çekmek sadece teknik bilgi ve ekipman işi değildir. Bir fotoğrafçının çektiği fotoğrafta “Bu fotoğrafta ben neredeyim” diyebilmesi gerekir. Fotoğrafın içinde varolabilmek için gerçekten hissederek çekmek, anlatılmak istenen bir derdi,  seçilen kadraj ile özgün bir şekilde anlatabilmek  gereklidir. Proje süreci boyunca tüm katılımcıların “Bu fotoğrafta ben BURADAYIM” diyebilmesi ana amacımızdır.

Proje Sergisi:
Proje süreci sonunda bir sergi yapılacak ve sergileme yöntemi de kendine özgü bir yapıda olacaktır.

Proje Katılımcı Sayısı:
Katılımcı sayısı en az 20 en fazla 40 Kişidir.

Proje Takvimi:
Nisan da başlayacak olan projemizin toplantıları 15 günde bir Cuma günleri yapılacaktır. Ayrıca en az, ayda bir tane sanat etkinliği (Sinema, Tiyatro, Sergi, Opera) izlemek  şeklinde olacak. Proje süresi  1 yıldır. 2019 Mart ayında Sergileme  yapılacaktır.

Başvuru İçin: İFSAK İdari İşler
Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.